10.4.2021 11:15
Zelení, partnerská strana českých Pirátů, chtějí zakázat grilování, protože prý zhoršuje globální oteplování!
Šílenství ekofanatiků. Piráti jsou součástí frakce Zelených v Evropském parlamentu a i u nás s nimi Piráti tvořili koalice. S návrhem zakázat veškeré grilování na plážích, v parcích a na otevřených prostranstvích přišla Rada měst Brighton and Hove, neboť podle Zelených, kteří v jejím čele stojí, kvůli grilování dochází ke zvyšování hladiny oxidu uhličitého v ovzduší, což může přispívat ke globálnímu oteplování. Jsem zvědav, kdy s něčím podobným u nás Piráti přijdou …
Rada měst Brighton and Hove, kterou řídí Strana zelených, uvedla, že tento krok je součástí plánu boje proti změně klimatu, která si klade za cíl zajistit “uhlíkově neutrální přímořské letovisko” do roku 2030, upozornil server tn.nova.cz.
Připomeňme, že jiní zelení zase kvůli tomu, že člověk produkuje methan, chtějí omezit konzumaci masa!
Hnutí SPD podporuje racionální ochranu životního prostředí pro člověka, ale boj proti emisím oxidu uhličitého je naprosto nesmyslný. Ke změnám teplot a klimatu na planetě vždy docházelo a dochází, ale hlavní odpovědnost nenese člověk a CO2, ale aktivita (a teplota) Slunce a vzdálenost Země od Slunce. V historii byly doby ledové i meziledové. Ve středověku za Karla IV. bylo tepleji a v Praze se pěstovalo víno, podobně jako nyní. Ale produkce takzvaných skleníkových plynů s tím neměla nic společného. Navíc CO2 není škodlivý plyn. Je to plyn důležitý pro fotosyntézu, čili díky němu je zaznamená i větší produkce zemědělských plodin.
Připomeňme jen, že emise CO2 Evropské unie tvoří zhruba 10 procent emisí celosvětových. Takže i kdyby CO2 mělo na klima nějaký vliv, je to jen, jako když plivne.