Meziparlamentní skupina Afghanistán

Založil jsem ve Sněmovně skupinu ČR – Afghánistán, které předsedám.

Meziparlamentní skupina Afghanistán

Založil jsem ve Sněmovně skupinu ČR – Afghánistán, které předsedám. Je nutné řešit přímo s Afghánistánem návratovou politiku migrantů, stoupá odtamtud export drog do Evropy a je potřeba podpořit stabilizaci Afghánistánu, aby neměli Afghánci důvod migrovat do Evropy. Také české firmy mají zájem o investice a export do Afghánistánu, což podpoří stabilizaci země a zvláště teď v krizi také pracovní místa pro české občany v ČR. Jedná se například o export dopravních prostředků pro městkou hromadnou dopravu a tak podobně. A právě parlamentní skupina je oficiální platformou pro jednání s Afghánistánem, s afghánskou vládou i parlamentem. Počet afghánských migrantů do Evropy je druhý nejvyšší po Syřanech a je nutné už přestat jen mluvit, ale také něco konkrétního dělat, abychom tomu bránili. Expanzi islámu a migranty do ČR fakt nechci a nechci tomu nečinně přihlížet. Česká vláda a EU jen mluví a nic nedělají. Uvidíme, jestli se mi podaří alespoň něco domluvit, za pokus to stojí. Když to nepůjde, tak to nepůjde. Držte mi prosím palce.    

Kurdistán

Právo na národní sebeurčení, právo žít jako svébytný národ, je jedno z nejsilnějších lidských práv a svobod.

Kurdistán

Právo na národní sebeurčení, právo žít jako svébytný národ, je jedno z nejsilnějších lidských práv a svobod. Je to právo a nárok, za který naši předkové bojovali po staletí, abychom my přežili jako národ a jen díky tisíciletému boji o naši svrchovanost jsme přežili jako národ a máme vlastní stát. Právo každého národa rozhodovat o své nezávislosti a o svém hospodářském a kulturním rozvoji, patří k nejdůležitějším právním institucím soudobého mezinárodního práva a je zakotveno v Chartě OSN, v Deklaraci o poskytnutí nezávislosti koloniálním zemím a  v mezinárodních paktech lidských práv. Československo vzniklo jen díky tomu, že se náš národ přihlásil k historickému právu na sebeurčení a odtrhl se od Rakouska.   Stejné právo na vlastní stát na vlastním území, kde jako národ žijeme víc než tisíc let, bychom měli přát i těm, kdo toto právo ještě nevybojovali. Jsou to často velké a historické národy, mezi nimi to je Kurdský národ, početně  největší z těch, kterým není dopřána samostatnost. Kurdům ale třeba i Kataláncům je třeba nejen fandit, ale pokud to je v našich silách, je třeba dělat maximum proto, aby svobodu poznali ti, kdo jsou dnes za ni bombardovaní vraždění, mučení a věznění. Níže je k vidění dopis, který jsem napsal premiérovi ČR Andreji Babišovi, syrskému prezidentovi Bašáru al-Asadovi a tureckému prezidentovi Recep Tayyip Erdoğanovi. Také je zde odpověď prezidenta kurdského institutu v Bruselu Derwiche M. Ferha.   

Ochrana velryb

Téměř celý svět se dohodl na ochraně velryby a dalších mořských savců. Jejich počet velryb ve světových vodách se dramaticky snížil. Odhaduje se například, že z celkového počtu 250 000 plejtváků obrovských do současnosti zbylo již jen něco přes 10 000 kusů.

Ochrana velryb

Téměř celý svět se dohodl na ochraně velryby a dalších mořských savců. Jejich počet velryb ve světových vodách se dramaticky snížil. Odhaduje se například, že z celkového počtu 250 000 plejtváků obrovských do současnosti zbylo již jen něco přes 10 000 kusů. Lov velryb i dalších kytovců má i další rozměry. Lov ničí i pro člověka potřebnou biodiverzitu. Velryby jsou důležité pro udržitelnost zdravého mořského ekosystému tím, že regulují potravní koloběh v oceánu. Jsou klíčovou součástí oceánu a hrají podstatnou roli v tzv. energetickém toku napříč veškerým životem v moři Lov velryb nemá ale negativní důsledky jen pro ekologii. Je to i velký etický problém. Lov je dodnes brutální a krvavý, protože velrybu nejde jen tak jednoduše zabít. Všechny vědecké studie v posledních letech dokazují, že kytovci, delfíni a velryby sice nejsou lidé, ale jsou to stejně jako lidé myslící osobnosti, a mozky lidí a kytovců jsou v mnohém podobné. Stejně jako lidé, si dokážou podmořští savci hrát, pomáhají druhým, mají svou řeč a dokonce jejich řeč má lokální dialekty a například kosatky se dokonce volají jménem. Brutální zabíjení těchto inteligentních tvorů nepatří k humanistické úrovni lidstva ve 21 století. Navíc je zabíjení zbytečně. Ekonomové spočítali, že například na Islandu je v přepočtu na velrybu větší výtěžek z turistického pozorování velryb, než z jejich zabíjení. V Japonsku se velryby staly součástí jídelníčku v poválečných krizových časech, kdy nebylo co jíst. Dnes už velrybí maso vyhledává minimum lidí a lov velryb vláda podporuje jen z politických důvodů, aby dokázala, že obhajuje zájmy Japonska na mezinárodním poli. Lidé se shodnou, že bychom měli pomáhat slabým a bezmocným. Mám za to, že to platí nejen o bezmocných lidech, ale také o jiných živých tvorech. Velryby a mořští savci a naši nejbližší příbuzní v oceánech si naši pomoc určitě zaslouží.       

Vlastenecká frakce ENF

Informace budou brzy dostupné

Vlastenecká frakce ENF

Informace budou brzy dostupné

0
0
0