20.4.2021 9:43
Požadujeme konec plošných zákazů.
Všichni žáci a studenti se musí vrátit do škol bez jakýchkoliv dalších podmínek: bez roušek, testování anebo očkování. Chaotická komunikace vlády a zmatky pokračují i s nástupem nového ministra zdravotnictví, který je čtvrtým za období jednoho roku. Dne 12. dubna sice skončil nouzový stav, který platil od 5. října, ale jím daná omezení zůstanou v platnosti, jak vyplývá z kroků nového ministra zdravotnictví Arenbergera (za ANO).
Ten totiž navrhnul vládě zachovat omezení kontaktů v nejvýše dvou lidech. Přitom ještě uprostřed minulého týdne oznámil, že po 12. dubnu se zvýší limit pro shromažďování lidí, kdy venku se bude moci setkat až dvacet lidí a uvnitř deset. Takže opět žádný posun, jen další ministr mimo realitu.
Takže děti dvakrát týdně otestované ve škole spolu mohou sedět v počtu třicet ve třídě, ale nemůžou spolu v počtu 15 běhat na tréninku venku po hřišti. Venkovní aktivity a malé obchody a služby žádné riziko nepředstavují, pouze je potřeba dodržovat protiepidemická opatření. Všichni žáci a studenti se podle hnutí SPD musí vrátit do škol bez jakýchkoliv dalších podmínek: roušek, testování anebo očkování. Je potřeba také otevřít malé obchody, služby a restaurace, a nikoliv zavádět plošné zákazy.
Požadujeme vládu složenou z odborníků, která by přivedla zemi k podzimním volbám. Bojujme s virem, ne s lidmi! Hnutí SPD jako jediní hlasovalo proti pandemickému zákonu, který je de facto nouzovým stavem na jeden rok, jen se mu jinak říká.