8.4.2022 9:40
Hnutí SPD gratuluje Viktoru Orbánovi a jednoznačně podporuje spolupráci V4 a střední Evropy.
Vláda Petra Fialy naopak Visegrád rozbíjí. „Maďaři si svobodně zvolili, Orbán vyhrál. Přeji jim hodně štěstí. Naším zájmem je mít s Maďarskem slušné vztahy, ale náš společný zahraničně-politický hlas je vyloučený. V4 je de facto mrtvá už dlouho. Tak ji ukončeme i de iure,“ vyzývá bývalý šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. „Jako liberálního politika mě výsledek voleb v Maďarsku přirozeně netěší. Jako ministr zahraničí ovšem musím hledat partnery, se kterými budu prosazovat české zájmy. Maďarsko se musí rozhodnout, na čí straně bude stát a jestli patří do EU a do NATO,“ uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský za Piráty. Demoblok rozbíjením Visegrádu škodí našim národním zájmům a chce nás tím dostat do područí Bruselu a Berlína.
Hnutí SPD blahopřeje vlasteneckému a pronárodnímu Viktoru Orbánovi k vítězství, které je výsledkem vlasteneckého programu strany FIDESZ. Hnutí SPD podporuje spolupráci Visegrádu (V4) a zemí střední Evropy. Maďaři poznali, že pod vedením Viktora Orbána se na poli EU nebojí prosadit svůj vlastní názor a nebojí se říct Bruselu NE!
Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek také před časem řekl, že Česká republika bude stát na straně Bruselu proti Polsku a Maďarsku. Ministrovi Bekovi vadí, že polský soud rozhodl, že polské zákony jsou nadřazené na legislativou Evropské unie. Podle Beka rozhodnutí polského soudu prý destabilizuje středoevropský region. A Česká republika by prý měla uzavřít užší spojenectví s Německem…
Musíme budovat silný suverénní národní stát a silnou armádu, která bude bránit naše území a která nebude určená na zahraniční mise. Musíme budovat spojenectví ne na základě krásných řečí, ale na základě REÁLNÝCH zájmů.
Společné skutečné klíčové zájmy nyní mají státy Visegrádu a střední Evropy. Mezi tyto zájmy patří: 1) zabránit masové imigraci a islamizaci našich zemí, 2) zabránit vzniku superstátu pod hegemonií Německa a Francie, 3) zachovat evropský charakter našich zemí proti multikulturalismu, 4) vytvořit obranné a geopolitické společenství v prostoru mezi Německem a Ruskem (i Tureckem), jak to chápal již Palacký, 5) vytvořit hospodářské společenství nezávislých států. Toto uskupení musíme budovat pro případ, že se západní Evropu nepodaří zachránit a pro případ, že z EU vzniknou Spojené evropské emiráty.