20.2.2023 9:25
Zdraví nesmí být luxus jen pro bohaté.
Zdraví není zboží a zdravotní péče musí být přístupná všem bez rozdílu. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) před časem oznámil, že Fialova vláda zavede dvojí kvalitu zdravotní péče tzv. nadstandardy, což znamená horší péči pro chudší a lepší pro bohatší. To je pro SPD nepřijatelné. ‼
Hnutí SPD trvá na tom, že v rámci veřejného zdravotnictví a veřejného zdravotního pojištění musí naši občané dostat tu nejlepší dostupnou zdravotní péči v daném místě a čase. Jen sobec a hlupák může požadovat opak, jelikož například drahé přístroje pro náročné zákroky ve zdravotnictví nemáme díky pár nejbohatším lidem, ale díky tomu, že deset milionů všech našich občanů platí daně a díky tomu bylo možné ten který přístroj zakoupit.
Z tohoto pohledu je pro mě zcela nepřijatelné, aby na kvalitnější péči v rámci veřejného zdravotnictví a veřejného zdravotního pojištění měli nárok jen ti bohatší a chudší lidé nikoliv. Tento vládní návrh je dalším důvodem pro to, aby asociální a sobecká vládní pětikoalice Petra Fialy skončila! Ukrajincům posílají desítky miliard, ale na naše potřebné občany vláda kašle Demisi!