12.8.2021 10:03
Piráti, KDU-ČSL a část ČSSD blokují zákon SPD proti zneužívání dávek nepřizpůsobivými.
Podporují tak nepřizpůsobivé. Minulý týden byl opakovaně na pořadu jednání Sněmovny v rámci mimořádná schůze bod k návrhu SPD, kterým je schválení novely zákona o pomoci v hmotné nouzi (ukončení zneužívání sociálních dávek tzv. nepřizpůsobivými). Zákon blokují hlavně Piráti, kteří podporují nepřizpůsobivé, ale s nimi i KDU-ČSL a část ČSSD. Přitom jde o novelu zákona, která umožní úřadům efektivnější kontrolu v oblasti možného zneužívání těchto dávek nepřizpůsobivými a současně povede k významné úspoře veřejných prostředků.
Tyto dávky je potřeba omezit výhradně na osoby, které se dočasně ocitly bez vlastního přičinění v hmotné nouzi a snaží se z této situace vlastními silami aktivně dostat a těm, kteří objektivně pracovat nemohou. Hnutí SPD bude nadále tento zákon prosazovat. V případě neschválení totiž dojde k situaci, kdy stávající Sněmovna již nestihne tuto pro SPD klíčovou novelu projednat a schválit. Pro SPD je zásadní konec zvýhodňování nepřizpůsobivých občanů a diktátu menšin.
Na této mimořádné schůzi ale i díky hlasům poslanců SPD prošlo zvýšení finanční odměny pěstounům, kteří se starají například o zdravotně postižené děti.