6.5.2022 11:25
Zoufalec a prolhanec týdne – ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP09 ztratil nervy i soudnost a označil SPD za proruskou stranu za to, že kritizujeme krok vlády Petra Fialy, která chce tento týden vzít zdravotním pojišťovnám 14 miliard korun a zhoršit dostupnost zdravotní péče pro naše občany.
A podle Válka prý zajímají SPD jen rubly, protože jsme vyzvali Fialovu vládu, aby po vzoru Rakouska, Slovenska a Maďarska nasmlouvala přímé dvoustranné dlouhodobé kontrakty na dodávky plynu s přímým producentem a dodavatelem, tedy s Ruskem, místo současné situace, kdy Česká republika nakupuje silně předražený plyn na burze v Německu, navíc prostřednictvím překupníků. A Němci ho stejně nakupují v Rusku… Cena zemního plynu pro české občany je proto třikrát až pětkrát vyšší, než by mohla reálně být. Za předražené energie, které musí platit naši občané, nese plnou odpovědnost Fialova koaliční vláda ODS, TOP09, STAN, KDU-ČSL a Pirátů. Vláda odmítá řešit zdražování a poškozuje tak všechny naše občany.
A korunu všemu dnes nasadil premiér Petr Fiala (ODS), který místo, aby byl na schůzi Sněmovny, tak se dnes jako hlavní téma chlubil na besedě v Čelákovicích u Prahy, že jeho vláda je v přijímání uprchlíků nejlepší v Evropě… A co máte pozitivního pro naše občany pane “ukrajinský” premiére? Kdy budete na vládě konečně řešit zdražování energií, potravin a pohonných hmot? Pořád čekáte na néjaké signály?
Co si o Válkovi myslíte vy? Napište mi do komentářů a napište také na jeho poslanecký mail: valekv@psp.cz