24.3.2021 9:17
Mezitím, co se vyspělé země světa odvrací od vakcíny Astra/Zeneca, která měla spasit Evropskou unii, tak se čím dál tím více zemí upírá na ruskou vakcínu proti nemoci covid-19 s názvem Sputnik V.
Budou ji přímo vyrábět ve svých zemích. Rusko oznámilo, že podepsalo dohodu s Německem na výrobu vakcíny Sputnik V, uvedla agentura Interfax s odvoláním na šéfa fondu přímých investic RDIF Kirilla Dmitrijeva. Jaká firma by měla vakcínu vyrábět, ale zveřejněno zatím nebylo. Podobné dohody Rusko uzavřelo také s Itálií, Francií a Španělskem. Jednání se vedou s dalšími společnostmi, napsal server týdeníku Der Spiegel. My říkáme, že očkování má být dobrovolné a naši občané by měli právo na výběr vakcíny a mezi tento výběr patří i ruská a čínská vakcína.
Orbánovo Maďarsko na EU nečekalo. Záchrana životů je přednější. Tak by podle hnutí SPD měla postupovat i Česká republika. Měli bychom si sami rozhodnout bez diktátu Bruselu! EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe.
Podle nás by o očkování v České republice měly rozhodovat k tomu určené české národní orgány (Státní ústav pro kontrolu léčiv – SÚKL), nikoli Brusel, který navíc totálně selhal. České orgány by měly rozhodnout co nejdřív. Bohužel si politici ostatních stran ve Sněmovně i Evropská unie berou naše občany i jejich životy jako rukojmí a v rámci jimi vyhlášené nové studené války proti Rusku jsou ochotni obětovat životy našich občanů.
My říkáme, že očkování má být dobrovolné a naši občané by měli právo na výběr vakcíny a mezi tento výběr patří i ruská a čínská vakcína. Touto cestou už jdou i Dánsko, Rakousko, Maďarsko či Itálie. Na výrobě Sputniku se nově domluvilo i Německo. A to nemluvím o Velké Británii či Izraeli, kteří jsou v očkování mnohem napřed.
Pro SPD je naprosto nepřijatelné, aby naše orgány Ministerstva zdravotnictví nemohly samostatně rozhodovat o tom, jakými vakcínami se mohou naši občané nechat dobrovolně naočkovat, ale aby o tom rozhodovaly orgány EU (EMA). Vakcína nemůže být nástrojem ideologie. Evropské unii nejde o zdraví a životy našich občanů, nebuďme naivní, jde jí pouze o politiku a byznys. Je to pouze jeden z dalších důkazů, že Evropská unie nám nepomáhá, ale škodí a navíc v době, kdy jde o stovky životů denně.
Vakcínou se očkuje v téměř 50 zemích světa, včetně Maďarska, které ji používá i bez souhlasu Evropské lékové agentury (EMA). První dodávky vakcíny dorazily také na Slovensko, kde nestandardní nákup Sputniku V způsobil vládní krizi. Dokonce podle studie zveřejněné v prestižním časopise The Lancet má Sputnik V. účinnost 91,6 procenta.
Co si o tom myslíte Vy?