7. 10. 2020 15:08
Drzost a agresivita Turecka nezná mezí.
Turecký prezident Erdogan označil Jeruzalém za turecké město. Turecko už ani nezakrývá své aspirace na obnovení islámské Osmanské říše. Musíme se bránit, protože jinak nebudeme ohrožování jenom islámem ze západní Evropy, ale i Tureckem a islámem z Balkánu. Měli bychom si uvědomit, že Turci byli zastaveni až v roce 1683 u Vídně a že prováděli nájezdy na Moravu, kdy tam vypalovali obce a brali do otroctví naše krajany. NATO a Evropská unie bohužel fakticky mlčí k agresi Turecka proti Řecku, Kypru a nyní proti Arménii. I to dokazuje, že EU a NATO nejsou pro nás zárukou bezpečnosti.
„V tom městě, které jsme museli během první světové války v slzách opustit, je stále možné narazit na stopy osmanského odboje. Takže Jeruzalém je naše město. Je to město od nás,“ prohlásil Erdogan na půdě tureckého parlamentu.
Gatestone Institute uvedl, že v Německu ovládá Turecko 900 mešit z celkového počtu 2 400. Tato islámská centra slouží členům turecké diaspory a efektivně jim brání v asimilaci do německé společnosti. Erdogan vyzval Turky žijící v Německu, aby se neasimilovali, a prohlásil, že tlak na asimilaci migrantů v Evropě je „zločinem proti lidskosti“. V Sýrii navíc Turecko podporuje islamistické povstalce.
Erdogan je vrchním velitelem ozbrojených sil Turecka, druhé největší armády NATO, a po celé Evropě má prostřednictvím sítě mešit, islámských sdružení a kulturních center své špióny, uvádí Gatestone Institute.
„Turecko je nyní 17. největší ekonomikou na světě – má větší ekonomiku než Saúdská Arábie. Turecko má armádu a vojenskou kapacitu, která je pravděpodobně nejsilnější v Evropě, kromě Velké Británie. Pokud by byli napadeni, tak by Turci porazili Němce během odpoledne a Francouze za hodinu,“ říká věhlasný analytik George Friedmana z agentury Stratfor.
Podle zprávy Stockholmského mezinárodního mírového institutu byl v roce 2018 turecký vojenský rozpočet 19 miliard dolarů, o 24 % více než v roce 2017. Erdogan podřídil tureckou armádu – kdysi baštu tureckého nacionalismu a sekularismu – své islamistické politické moci.
Turecký prezident Erdogan spojil ve svých rukách velice třaskavou směs tureckého šovinismu s expanzivním islámem a aspiracemi na obnovení Osmanské říše. Připomeňme, že imigrace, neboli hidžra, je jednou z forem džihádu a šíření islámské víry. To se bohužel tureckému prezidentovi daří. Také připomeňme, že sám Erdogan prohlásil, že „turecká hranice začíná v mém srdci u Vídně, Jaderského moře, Východního Turkestánu, čínské autonomní oblasti Sin-ťiang a severu Černého moře.“ To je jasný program obnovy osmanského impéria.
Erdogan se také snaží rozšiřovat Turecko za jeho hranice – počínaje Kyprem, řeckými ostrovy, Libyí, súdánským přístavem Suakin a Sýrií. „Jsme jedna velká rodina 300 milionů lidí od Jadranu po Velkou čínskou zeď,“ řekl Erdogan v nedávném projevu v Moldavsku.
NATO a Evropská unie bohužel fakticky mlčí k agresi Turecka proti Řecku, Kypru a nyní proti Arménii. I to dokazuje, že EU a NATO nejsou pro nás zárukou bezpečnosti.