2.9.2020 20:22
Video – EU dělá z České republiky doslova odpadní koš.
Vedení Evropské unie nám chce na jednu stranu nadiktovat takzvaný zelený úděl alá Greta Thunbergová, který má stát jen Českou republiku stovky miliard korun, ale přitom neumí zpracovávat ani vlastní odpad. Takže až 70 % odpadu vyváží Západ do zemí třetího světa. Tahle zpráva by mnoho z nás nechala chladným, kdyby se velká část západního odpadu nevozila do České republiky. Ano, stali jsme se pro západní země EU popelnicí nejen v přeneseném slova smyslu, kam se vyváží druhořadé a méně jakostní produkty, ale je tu také skládka na skutečný odpad Evropy. A Babišova vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM k tomuto chování Západu servilně mlčí, protože Andrej Babiš potřebuje z EU dotace pro svoje firmy. A zaprodává tím celou naší zemi.
Hnutí SPD prosazuje zpřísnění legislativy. Nebuďme ale v tomto ohledu kritičtí pouze k současné vládě, ale ke všem vládám, které tohle dopustili, a byly to všechny minulé vlády zprava zleva včetně té současné. To, co je stejně odporné je, že se tu najdou Češi a Moraváci, kteří bez ostychu berou eura za to, že k nám dováží z ciziny odpadky. Neumím to pochopit. Až nás zavezou odpadem, to se odstěhují na Mars? Nebo aspoň do Bruselu?
Mnoho odpadů se k nám totiž odváží nelegálně a jde mimo jiné o iniciativu některých všehoschopných podnikatelů. Celníci v poslední době evidují enormní nárůst nelegální přepravy odpadů do ČR. Je to mimo jiné výsledek zákazu dovozu plastových odpadů do Číny a dalších asijských zemí. Jak vidět, Čína si s evropským odpadem poradit umí. Prostě dovoz zakázala. Řekne mi někdo, proč to nedokážeme my? Odpověď je jasná jak facka. Současné vláda prostě nehájí zájmy České republiky. Pan premiér hají zájmy svojí firmy a ostatní strany ve Sněmovně hájí politiku Evropské unie. Jediné SPD se staví proti tomuto zneužívání naší republiky a našich občanů. Podpořte nás prosím.
A pojďme k dalšímu tématu. Vláda, jak víme, schválila zrušení super hrubé mzdy a příspěvek důchodcům. Hnutí SPD dlouhodobě prosazuje zrušení superhrubé mzdy, aby lidem zbylo více peněz v peněženkách, a prosazujeme zvyšování důchodů. Takže tyto návrhy podpoříme. Ale místo jednorázových milodarů by měla vláda schválit návrh zákona SPD o minimálním důchodu ve výši minimální mzdy pro každého starobního a invalidního důchodce, což je dnes 14 600 korun měsíčně a až od této částky navrhujeme zásluhově, samozřejmě za podmínky odpracovaných let či prokazatelné invalidity, a pak nebude třeba dávat nejchudším důchodcům žebračenky. Vláda ale návrh SPD schválit nechce. Přitom se za důchody do 15 tisíc korun nedá vyžít. A to si vláda vůběc něuvědomuje.
Pokud jde o super hrubou mzdu, Jak říkám, hnutí SPD podporuje zrušení. Ale vládní návrh je opět nepromyšlený. Už se ozvali první ekonomové, že na základě návrhu Babišovy vlády hnutí ANO, ČSSD a KSČM nedostanou opět nejchudší pracující téměř nic navíc, ale naopak nejvíc vzrostou platy těm, co mají nejvyšší příjmy. Ekonomice to přitom nijak nepomůže, protože 5000 měsíčně navíc, které dostane manažer se stotisícovým platem, většinou nikde neutratí, ale uloží nebo investuje a na pohyb ekonomiky a na spotřebu to mít vliv nebude. Takže vláda jako obvykle přidala bohatým a na chudé zbyde splácet enormní státní dluh. Jak typické pro naše vlády opět bez ohledu na to, kdo v nich je. Podpořte prosím SPD ve volbách, ať můžeme udělat změny v souladu s naším heslem – Slušní a pracující člověk na 1. místě!